Tänavakorvpall

Tänavakorvpallist sai üheksakümnendate aastate Eesti lahutamatu osa ja tänavuseks pole nähtus kadunud. Neljateistkümnest etapist koosneva sarja peakorraldaja Marek Ainsam on leidnud ka sel suvel mõttekaaslasi. Korraldamise kogemusi on ta hankinud ka Soomest, kus põhjanaabrid hiilanud hea korraldusega Reeboki turniiridel. Reebok tegi 15-16aastaste hulgas võitnutele sellisegi ˛esti, et saatis poisid USAsse NBA mängu vaatama. Sportlikele noortele suur asi.

Kui Reebok jätkab Soomes tänavakorvpalli toetamist, siis Ainsami sõnul on võimalik, et sama sponsor pakub tuleval aastal NBA mängu külastamise ka mõnele Eesti sarja edukaimale poistetiimile. See on tänavakorvpalli kui nähtuse üks külg.

Mis kõik tänavakorvpalliga kaasneda võib, seda tutvustas tuntud korvpallur Tair Tenno, kes mängis hiljuti koos Martin Müürsepa, Gert Hendriksoni, Priit Lokotsievski ja Rain Küttisega edukalt Rootsis. Seal toimus kolmandat aastat mõnus turniir, mis haakus Rock Summerit meenutava võimsa muusikafestivaliga. Rootsi pool tegi eestlastele välja nii sõidu, elamise kui ka söögi ja kostitas festivali piletitega. Kohal olnud 60 000 fänni loonud ka mänguks mõnusa miljöö. Palliplatsil esinesid eestlased nime all Võitlev Sõna ja kandsid selle Eestis üha tuntumaks saava edumeelse üksuse särke.

Tänavakorvpalli argisem pool pole siiski sõidud maailma, vaid on seotud korraldajate jaksu ja jätkuva mõttetööga. Eestis enim turniire näinud-korraldanud Marek Ainsam kinnitab, et pole seitsme aastaga end lõplikult väsitada jõudnud, ehkki suvel on kõik nädalalõpud kinni - väsimus tuleb küll peale, kuid läheb kohe üle. "Järgmisel aastal teeme igal juhul jälle," on ta veendunud.

Mis võiks praegusele heale lisanduda? Tänavu tuli juurde veteranide klass ja uuenesid mõned reeglid. Tuleval aastal võiks Ainsami arvates neljakümnestele veteranidele lisanduda viiekümnesed, sest selles eas on taseme vahe märgatav.

Ainsam jääb oma tegemistes tagasihoidlikuks, ütleb, et ei ootagi, et teda kiidetakse, pigem peaks hoopis tema kiitma klubisid ja inimesi, kes sarja etappe korraldada võtavad. Kuid tunda on, et sisimas ta rõõmustab, et Eestis käib korvpallielu ka suvel, kõigil on võimalus mängida, end hästi tunda, ja et selles on temagi osa.

URMAS ESLON

 

NB! Projekti "Tubakast Lahti" küsimustik tööandjatele
NB!
PALUN LOE ENNEM tellimuse vormistamist!


 
Kas seksuaalkurjategijate keemiline kastreerimine peaks olema Eestis lubatud?
jah, vabatahtlikele
jah, sunniviisiliselt
ei mingil juhul
terviseleht@terviseleht.ee Delfi