Washingtoni osariigi biotehnoloogia saab raha
01. november 2004

Washingtoni osariigi ärimeeste ja poliitikute eestvedamisel on alustatud taas osariigi biotehnoloogiastrateegia kavandamisega. Seekordne versioon peaks olema detailsem ja samas ka odavam.
Korrigeeritud versioonis peaks dokument Bio21 tugevdama osariigi biotehnoloogia valdkonda, kaasates 13 aasta jooksul 450 miljonit dollarit avaliku- ja erasektori vahendeid. Pakutud summa on väiksem kui jaanuaris poliitilistes koridorides takerdunud versioonis, kus arengukava nägi ette enam kui 500 miljoni dollari kulutamist 15 aasta jooksul.
Uue kava eesmärgid on sarnased - tugevdada piirkonna konkurentsivõimet, soodustades biomeditsiini uurimisega tegeleva klastri arengut; edendada inimeste tervist ennetava ja ennustava osakaalu suurendamisega tervishoius; luua juurde kiirelt arenevaid firmasid. Tasuvusanalüüsi kohaselt peaks Bio21 elluviimine looma 20 000 uut töökohta ja 100 uut firmat ning meelitama Washingtoni osariiki 50 tegutsevat ettevõtet.
Näiteks soovitakse luua strateegiline fond, mis toetaks konkurentsivõimelisi teadusasutuste ja nende partnerite projekte. Fondi 350 miljoni dollarilise kapitali allikana nähakse alates 2008. aastast osariigi tubakakokkuleppest laekuma hakkavaid summasid. Sealhulgas soovitakse kaasata 100 miljonit dollarit erainvestoritelt. ...
TL/Geenikeskus

 

 

NB!
PALUN LOE ENNEM tellimuse vormistamist!


 
Kas seksuaalkurjategijate keemiline kastreerimine peaks olema Eestis lubatud?
jah, vabatahtlikele
jah, sunniviisiliselt
ei mingil juhul
terviseleht@terviseleht.ee Delfi