Singapur lubab embrüote kloonimist, USA kahtleb
17. juuli 2002

Singapuri bioeetika komisjon soovitab valitsusel lubada embrüote terapeutilist kloonimist teaduslikel eesmärkidel. Komisjoni tööd juhtinud Lim Pin (Riikliku Ülikooli Haigla konsultant) kinnitas, et uut regulatsiooni on vaja, et tagada informeeritud nõusoleku kehtestamine embrüote loomisel ja keelustada annetatud kudede müük.
Kehtestatav poliitika on osa Singapuri plaanist kujuneda juhtivaks eluteaduste uurimiskeskuseks. Valitsus investeerib innukalt bioloogia ja biomeditsiini uurimisse.
Ameerika Ühendriikide presidenti nõustav Bioeetika Nõukogu toetas 20. juunil aset leidnud kohtumisel inimese kloonimise keelustamist. Samas ei suudetud saavutada üksmeelt terapeutilise kloonimise osas, mille eesmärgiks on tüvirakkude eraldamine ning inimese varajase arengu uurimine.
Nõukogu enamus toetab kahe- kuni kuueaastase moratooriumi kehtestamist kloonimisega seotud uurimistegevusele ning vaid üksikud 18-liikmelisest kogust on avaldanud moratooriumile otsest vastuseisu. Nõukogu esimehe Chicago Ülikooli filosoofia professor Leon Kass avaldas lootust, et suve jooksul valmib üksikasjalik raport, kus kirjeldatakse ühe või teise otsusega kaasneda võivaid tagajärgi. ...
Geenikeskus/TL

 

 

NB!
PALUN LOE ENNEM tellimuse vormistamist!


 
Kas seksuaalkurjategijate keemiline kastreerimine peaks olema Eestis lubatud?
jah, vabatahtlikele
jah, sunniviisiliselt
ei mingil juhul
terviseleht@terviseleht.ee Delfi